01.04.2014 Tarihinden itibaren Kardiyoloji Uzmanı Bihter ŞENTÜRK Cerrahi Binamızda hasta kabulüne başlamıştır. 12.03.2014 Tarihinden itibaren KBB Uzmanı İbrahim DEVECİOĞLU Cerrahi Binamızda hasta kabulüne başlamıştır. 10.03.2014Tarihinden itibaren  Psikiyatri Uzmanı Nilay Kahraman Cerrahi Binamızda hasta kabulüne başlamıştır.  14.01.2014 Tarihinden itibaren Kadın Doğum Uzmanı Bedia Zeynep Yıldırım Cerrahi Binamızda hasta kabulüne başlamıştır.   Ziyaretçi saatleri  13:00-14:00  » 19:00 – 21:00 arasındadır.   "182 Web' den Randevu Al" Sistemi ile Artık Web Sitemiz Aracılığı ile Randevu Alabilir, Takip Edebilir ve İptal Edebilirsiniz.Detay.  Hastanemizde Yapılacak İhalelerin Duyuruları için Tıklayın.

Dahiliye Poliklinikleri

 

DAHİLİYE POLİKLİNİKLERİ

Cerrahi Bina (Çerkezköy)

Dahiliye Pol:Uzm.Dr.Adile ÇAKIR GÜDÜK

Dahiliye : Uzm.Dr.Nurullah KURAY

Dahili Bina (Kapaklı)

 Dahiliye Pol. :Uzm. Dr .Kemal ÖZŞAHİN

Dahiliye : Uzm.Dr.Göknur AYDIN 

 

DAHİLİYE

 

Dahiliye uzmanı akciğer hastalıkları, kalp ve tansiyon hastalıkları, böbrek hastalıkları, hormonal ( şeker, tiroid, şişmanlık vs.) hastalıklar, enfeksiyon yani iltihabi hastalıklar, romatizmal ve bağışıklık sistemi hastalıkları, sindirim sistemi yani karaciğer, mide- barsak, pankreas hastalıkları, kan hastalıkları ile kanserlere bakma yetki ve becerisine sahiptir.

Tıp alanında teknolojinin ve bilgilerin sürekli değişmesi, yenilenmesi bir hekimin tüm hastalıklara aynı derecede hakim olmasını engellemektedir. Bununla beraber bir hastayı 7-8 hekimin birbirinden ayrı muayene edip önerilerde bulunması da hem ekonomik hem de gerçekçi değildir. Kalp için verilen bir ilaç karaciğeri ya da böbrekleri etkileyecektir. Veya bir böbrek enfeksiyonu tüm sistemleri etkileyebilmektedir. Bu nedenle diğer uzmanlık alanlarının bilgilerinden gereğinde yararlanarak, hastayı bir bütün olarak ele alacak uzmanlık alanı dahiliye yani iç hastalıklarıdır.

Dahiliye uzmanının hastayı değerlendirdikten sonra gerekli departmanlardan konsültasyon istemesi tanı konulduktan sonra tedavisinin bütünüyle bir başka branşı ilgilendirmesi halinde o branşa hastanın sevkinin yapılması, aksi halde tedavinin dahiliyece düzenlenip takip edilmesi dünyada da kabul gören en ekonomik ve bilimsel yöntemdir.

Kısaca 16 yaş üstü tüm erişkinlerin birkaç hastalık ve spesifik branş dışında (kadın doğum, göz, travmatoloji gb) dışında hemen her durumda öncelikle dahiliye hekiminden faydalanması uygundur.

 

İç hastalıkları departmanı çocukluk çağını aşmış bireylerin iç organ sistemleri ile ilgili incelemeleri yapar. Bu sisteme ait organların fonksiyon bozukluklarıyla ilgili teşhis ve tedavi hizmetini verir. Bunun yanı sıra sağlık hizmeti verdiği her bireyi kendisini hastalıklarda koruması için alınması gereken önlemler konusunda bilinçlendirir ve yönlendirir.

Genel dahiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girmektedir. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hiper tansiyon, mide-bağırsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıklar gibi çok geniş bir skalayı kapsar.